Haberler
Erman Özdemir
/ Categories: Haberler

Güvenli ve emniyetli gıda tedariği

FMC olarak, güvenli ve emniyetli bir gıda tedariği oluşturacak ürünler sunma konusundaki kararlılığımızı kamuyla paylaşmak ve daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olduğumuzu göstermek için; Genel Sürdürülebilirlik Hedeflerimizi güncelledik.

Geçtiğimiz yıl, sürdürülebilirliğin bir tarım bilimleri şirketi için ne anlama geldiğini tanımlamak için paydaşlarla yakın çalıştık. Daha iyi bir dünya oluşturma taahhüdümüzü yansıtmak için, Genel Sürdürülebilirlik Hedeflerimizi yeniledik. Sürdürülebilirlik hedeflerimiz, artan ürün verimi ve kaliteli gıda tedarikiyle Sıfır Açlık hedefiyle sürdürülebilir ürünler geliştirmeye odaklanıyor.

Dünya çapında toplamda 23 AR-GE tesisinde sürdürülebilir ürünler geliştirmek için çalışıyor, 2025 yılına kadar AR-GE harcamalarımızı %100’de tutacağımızın sözünü veriyoruz.

FMC'de Güvenlik, temel değerdir. Bunu yansıtmak için, 2025 yılına kadar kurum genelinde Toplam Kaydedilebilir Kaza Oranı'nı (ISG) 0.1'dan daha az olacak şekilde gerçekleştirmeyi taahhüt ediyoruz.

Birlikte çalıştığımız topluluklar üzerinde olumlu bir etki bırakmak bizim için her zaman öncelikli amaçtır. Bu yüzden, Topluluk Yükümlülük Endeksi'ni %100'e ulaştırmak için çalışıyoruz.

İklim değişikliğinin etkilerinin küresel gıda üretimini bozma tehdidinde bulunduğu bir dönemdeyiz. Bu nedenle, Genel Sürdürülebilirlik Hedeflerimiz doğrultusunda, 2030 yılına kadar Enerji Tüketimi ve Sera Gazı Emisyonu Yoğunluğunda %25 azalma sözü veriyoruz.

Dünya çapında riskli bölgelerde suyun verimli kullanımını gözetiyor ve su tüketimini %20 azaltmayı hedefliyoruz.

Çalışanlarımız, paydaşlarımızla ve üreticilerimizle birlikte daha sürdürülebilir bir gelecek şekillendirebileceğimize inanıyoruz.
Previous Article FMC Türkiye, Genç Ziraat Mühendisleri Adayları İçin Kariyer Günlerine Katıldı
Print
134 Rate this article:
No rating